Jak wygląda praca fotografa ślubnego, kamerzysty?


W tym artykule postanowiliśmy opisać jeden dzień z naszej pracy, który przybliży Wam bliżej czego możecie spodziewać się w dniu ślubu.Za przykład modelowy wykorzystam usługę fotograf + kamerzysta od przygotowań do wesela, czyli pakiet v-standard z naszej oferty. Do wykonania reportażu z całego dnia ślubu jest do dyspozycji jeden kamerzysta i jeden fotograf. Pracę rozpoczynamy od godziny ok 11. Pojawiamy się na miejscu, w którym wykonywany jest makijaż Pani Młodej. Za zwyczaj jest to salon kosmetyczny lub mieszkanie. Po zakończeniu dokumentacji tego etapu przygotowań, który trwa ok godziny wykonujemy kilka ujęć detali, które mamy do dyspozycji na miejscu ( obrączki, bukiet, suknia ślubna, garnitur ślubny). Przed przystąpieniem do etapu dalszego przygotowania Pani Młodej, wykonujemy dokumentację z przygotowań Pana Młodego, jeżeli jest na miejscu lub w pobliżu miejsca przygotowań Pani Młodej. Wykonanie zdjęć i ujęć do teledysku ślubnego z Panem Młodym w roli głównej trwa ok godziny. Ok 40-60 minut przed błogosławieństwem wykonujemy kolejne ujęcia z przygotowań Pani Młodej ( ubieranie sukni ślubnej, zakładanie biżuterii ślubnej).

Po etapie przygotowań i błogosławieństwie udajemy się ok 30 minut wcześniej przed Parą do kościoła w którym odbędzie się ceremonia ślubna. Ważne aby przyszli małżonkowie planujący dzień ślubu uwzględnili również czas potrzebny na przejazd, tak żeby błogosławieństwo było zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Nasz wcześniejszy przyjazd na miejsce ślubu spowodowany jest potrzebą przygotowania sprzętu video oraz ewentualnej rozmowy z proboszczem parafii. Musimy być przygotowani przed Waszym przyjazdem.

Podczas ceremonii ślubu zachowujemy pełną dyskrecję, tak żeby nie przeszkadzało to w miarę możliwości w prowadzeniu mszy przez księdza. Nasza praca zawsze jest uzgodniona z księdzem proboszczem i uwzględnia ogólne i lokalne zasady prowadzenia ceremonii ślubu. W trakcie mszy nie musicie się nami przejmować, skupcie się na tym, co w tym momencie jest najważniejsze.

Po zakończeniu ceremonii zabieramy nasz sprzęt i w miarę możliwości staramy się wyjechać przed Parą Młodą na miejsce wesela. Jeżeli dystans od kościoła do sali weselnej jest znaczny, warto powiedzieć kierowcy, który będzie Was wiózł, aby zadbał o to, abyście przyjechali na miejsce dopiero jak wszyscy gości ( również i my) dojadą przed Parą Młodą.

Przed salą będziemy czekać razem z gośćmi na Wasz przyjazd. Udokumentujemy wjazd, przywitanie i składanie życzeń przed gości oraz pierwszy toast. W tym momencie zazwyczaj wykonujemy zdjęcie grupowe z gośćmi weselnymi przed salą lub w jej wnętrzu ( zależy od pory roku, warunków atmosferycznych i ilości gości. Jeżeli wesele jest na więcej niż 100 osób poinformujcie nas o tym). Po krótkiej przerwie obiadowej zazwyczaj wesele rozpoczyna się pierwszym tańcem. Dopytujemy się obsługi lub wodzireja o ewentualne efekty specjalne, po to aby idealnie uwiecznić ten kluczowy moment wesela.

Pierwszy taniec Pary Młodej rozpoczyna zabawę weselną. Aż do oczepin będziemy fotografować i filmować zabawę odbywającą się na parkiecie. Międzyczasie podczas przerw będziemy mogli wykonać dla Was zdjęcia gości z Parą Młodą, nagrać wywiady z chętnymi osobami i uchwycić jeszcze inne ciekawe sytuacje, które się wydarzą ( podziękowania dla rodziców, wjazd tortu, pokaz sztucznych ogni etc.).

Ostatnim etapem pracy w dniu ślubu są oczepiny. Konsultujemy wcześniej ich przebieg z wodzirejem. Zabawy oczepinowe trwają ok 30-45 minut. Po ich zakończeniu mamy już odpowiednią ilość materiału do stworzenia kompletnej fotorelacji i teledysku.

Jeżeli wybraliście pakiet z sesją w dniu ślubu do wyżej wspomnianego harmonogramu należy doliczyć ok 45 minut na sesję w najbliższej okolicy sali weselnej ( zazwyczaj jest to park pałacowy, jakiś skwer) Obsługa lokalu oraz wodzirej powinni zostać poinformowani o tym fakcie odpowiednio wcześniej przed weselem. Taką sesję w dniu ślubu wykonujemy po pierwszym bloku muzycznym. W sytuacji gdy wybraliście pakiet z sesją w innym terminie, widzimy się w ustalonym dniu i ustalonym miejscu na ok 3-4 godziny,

Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą fotografa ślubnego, mają pytania do usług, chcą otrzymać cennik, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.


Skontaktuj się z nami:

mailowo na adres: info@fotoikony.com
telefonicznie: +48 782 618 349
lub za pomocą formularza obok

NIP: 4990544705
REGON: 363616843

Znajdziesz nas także na:
Facebooku Twitterze Google + Pinterest Portal weselny

Dane kontaktowe

Tel.: 782618349

mail: info@fotoikony.pl

NIP: 4990544705

Zajrzyj na bloga

www.fotoikony.pl/blog

Poznań, fotograf wesele Studio Fotoikony - fotografia i film ślubny Wesele123.pl Najlepszy w Polsce katalog fotografów ślubnych

© 2014 /// STUDIO FOTOIKONY ///