Jak wybrać idealną datę ślubu?

Czyli jaki miesiąc jest najlepszy na organizację ślubu i wesela?
Zastanawiasz się jaki miesiąc jest najlepszy na organizację ślubu i wesela? Jakie miesiące są najpopularniejsze, kiedy łatwiej jest zarezerwować termin? Sprawdź kilka moich rad z perspektywy fotografa ślubnego.Większość par stoi przed tym dylematem jaką datę ślubu wybrać. Planując całą uroczystość z rocznym lub dwuletnim wyprzedzeniem mamy możliwość wyboru dowolnej pory roku. Nie wszystkiej jednak terminy są jednakowo popularne. Nie jest tajemnicą, że większość osób wybiera okres letni czerwiec-sierpień głównie ze względu na pogodę. Kto by sobie wyobrażał ślub w deszczowym i zimnym listopadzie. Organizacja wesela w czasie wakacji nie jest jednak pozbawiona minusów. Główny z nich, to olbrzymie zainteresowanie przyszłych nowożeńców i wynikające z tego trudności w rezerwacji terminu. Wszakże miesiąc ma tylko cztery soboty i jest duże prawdopodobieństwo że termin u fotografa lub w upatrzonej sali weselnej będzie już zarezerwowany nawet dwa lata do przodu. Co w takim razie zrobić gdy nasz wymarzony fotograf, filmowiec lub zespół weselny będzie miał już zajęty termin? Warto pomyśleć o terminie w tygodniu. Wiele osób zaczęło planować termin ślubu w środku tzn. „ okresu ślubnego” w piątki a nawet czwartki, co z pewnością daje większą swobodę w planowaniu i wyborze dostępnych firm z branży ślubnej. Co jeśli jednak z różnych względów sobota to jedyny dzień, w którym możemy zorganizować wesele? Należy wówczas pomyśleć o innych miesiącach, w których łatwo będzie trafić z dobrą słoneczną pogodą. Kwiecień, wrzesień a nawet końcówka października z pewnością należą do mniej obciążonych zainteresowaniem par młodych miesiącami. Od dobrych kilku lat obserwuję, że w tych miesiącach dopisuj słoneczna i ciepła pogoda. Są one tym bardziej atrakcyjne, że obowiązuje wówczas czas letni, więc wychodząc z kościoła i jadąc na salę weselną załapiemy się jeszcze na zachód słońca co z pewnością wpłynie na jakość zdjęć. Sesja plenerowa w kwietniu, z początkiem wiosny, jak również na przełomie września i października czyli z początkiem jesieni niczym nie odstępuje od tej zorganizowanej w środku lata. Sesje ślubne jesienią szczególnie mogę polecić tym parą, które upodobały sobie styl rustykalny.

Nie wspomniałem jeszcze o jednym miesiącu, który jest często pomijany ze względu na czas komunii oraz jakże nietrafionego przesądu odnośnie samej nazwy miesiąca, w którym nie ma litery „r”. Wiele osób rezygnuje z organizacji ślubu w maju, sądząc że to okres komunijny i większość sal będzie zajęta. Nic bardziej mylnego. Przyjęcia komunijne zazwyczaj są niewielkie i organizowane są w niewielkich restauracjach a nie w dużych domach weselnych lub pałacach. Jeżeli więc nie przeszkadza Wam brak „r” w nazwie „maj” to na pewno będzie to doskonały miesiąc, już z prawie letnią pogodą do zorganizowania wesela nawet w plenerze.

A co z weselem zimą? Jak wiemy zimy ostatnio nas nie rozpieszczają, bardziej przypominają szarą, deszczową jesień niż mroźną i śnieżną porę. Z pewnością listopad i połowa grudnia obfitują w najgorszą pogodę, która chyba całkowicie zniechęca do myślenia o organizacji wesela. Jeżeli myślimy o zimowym klimacie a weselu, należałoby rozważyć miesiące styczeń-luty i tylko wyłącznie w rejonie południowej polski. Wesele w polskich górach, to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie w tym okresie, które przysporzy nam pięknych widoków.


Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą fotografa ślubnego, mają pytania do usług, chcą otrzymać cennik, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.


Skontaktuj się z nami:

mailowo na adres: info@fotoikony.com
telefonicznie: +48 782 618 349
lub za pomocą formularza obok

NIP: 4990544705
REGON: 363616843

Znajdziesz nas także na:
Facebooku Twitterze Google + Pinterest Portal weselny

Dane kontaktowe

Tel.: 782618349

mail: info@fotoikony.pl

NIP: 4990544705

Zajrzyj na bloga

www.fotoikony.pl/blog

Poznań, fotograf wesele Studio Fotoikony - fotografia i film ślubny Wesele123.pl Najlepszy w Polsce katalog fotografów ślubnych

© 2014 /// STUDIO FOTOIKONY ///