Jak wybrać fotografa ślubnego na wesele?

Ślub jest najczęściej pierwszym momentem kiedy większość osób spotyka się z potrzebą wynajęcia fotografa lub kamerzysty. Pierwsza myśl z którą się spotykamy to jakimi kategoriami oceny kierować się przy wyborze firmy fotograficznej?

Co z tym stylem?
Pierwszym i chyba najważniejszym kryterium wyboru firmy fotograficznej lub filmowej będzie z pewnością styl fotografii lub teledysków jaki nam się podoba. Moim zdaniem to kryterium powinno być nadrzędne przy wyborze fotografa,. Mamy wówczas pewność, że produkt końcowy będzie spełniał nasze wymagania. Każdy twórca, mimo operowania językiem wizualnych ogólnie charakterystycznym dla reportaży ślubnych, cechuje się w mniejszym lub większym stopniu indywidualnością w tworzeniu zdjęć, a przede wszystkim w późniejszej ich obróbce graficznej ( zwanej również postprodukcją). Jeżeli kryterium stylu prezentowanych przez fotografa prac, ustąpi przy wyborze np. cenie, możemy spodziewać się, że efekt końcowy będzie dla nas niesatysfakcjonujący. Prace, które wykona fotograf mogą prezentować obiektywnie wysoki poziom, jednak mogą być dla nas subiektywnie „ nie w naszym stylu”. Dlatego jeżeli trafi do Was styl prezentowanych w portfolio prac, to będzie pierwszy i najważniejszy krok do podjęcia właściwej decyzji.

Za stylem kryje się fotograf.
I to jest chyba drugie ważne stwierdzenie, że za każdym stylem/klimatem zdjęć w portfolio kryje się konkretna osoba fotografa. Warto spotkać się przed podjęciem decyzji i poznać fotografa lub kamerzystę. Ważne aby trafić na osobę z którą będziemy mogli się swobodnie dogadać, wzbudzi w Was pozytywne wrażenie, przy której poczujecie się już na samym spotkaniu swobodnie. Takie subiektywne aspekty są bardo ważne, bo praca fotografa lub kamerzysty zawsze wiąże się z indywidualnym podejściem do konkretnego zlecenia. No wgłębienia się w indywidualną historię osób a to wymaga nawiązania dobrego kontaktu i stworzenia dobrej atmosfery współpracy.

Czy pierwsze wrażenie wystarczy?
Kiedy styl zdjęć i sam fotograf nam się spodoba, warto przejść do konkretów :) Jeżeli prezentowane w portfolio prace fotograficzne lub filmowe reprezentują obiektywnie dobry poziom, możemy spodziewać się, że za tym kryje się również wysokie zaplecze sprzętowe. Można na spotkaniu dopytać się na jakim sprzęcie pracuje fotograf i dowiedzieć się dokładnie o sposobie pracy. Doświadczony fotograf na pewno będzie miał na ten temat dużo do powiedzenia.

A co z ceną?
Cena jest wynikiem wielu czynników. Warto zwrócić uwagę z czego składa się dana usługa, czy w pakiecie jest jeden, dwóch operatorów, ile zdjęć otrzymamy, czy w pakiecie jest sesja w innym dniu, czy teledysk jest udźwiękowiony, czy w cenie wliczony jest dojazd, czy jest fotoksiążka, etc. Jeżeli fotograf korzysta z profesjonalnego sprzętu, prowadzi działalność gospodarczą i poświęca dużo czasu na sumienne wykonanie dzieła, to za tym wszystkim idzie również cena.


Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą fotografa ślubnego, mają pytania do usług, chcą otrzymać cennik, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.


Skontaktuj się z nami:

mailowo na adres: info@fotoikony.com
telefonicznie: +48 782 618 349
lub za pomocą formularza obok

NIP: 4990544705
REGON: 363616843

Znajdziesz nas także na:
Facebooku Twitterze Google + Pinterest Portal weselny

Dane kontaktowe

Tel.: 782618349

mail: info@fotoikony.pl

NIP: 4990544705

Zajrzyj na bloga

www.fotoikony.pl/blog

Poznań, fotograf wesele Studio Fotoikony - fotografia i film ślubny Wesele123.pl Najlepszy w Polsce katalog fotografów ślubnych

© 2014 /// STUDIO FOTOIKONY ///