Jak przygotować się do sesji ślubnej?
Jakie miejsce wybrać i jaka pora roku jest najlepsza na sesję?

Myśląc o fotografie na ślub, zastanawiamy się również nad sesją plenerową? Gdzie i o jakiej porze roku ją najlepiej zrealizować?Zatrudniając fotografa na ślub często decydujemy się na pakiet fotograficzny wraz z sesją zdjęciową w plenerze. Zapewne może pojawić się sporo pytań o czas i miejsce takiej sesji. Ze swojej praktyki fotografa ślubnego, podczas spotkania z przyszłą Młodą Parą, omawiam wszystkie zagadnienia związane z sesją ślubną, które w poniższym artykule postaram się poruszyć.

Zacznijmy więc od lokalizacji. Czy musimy mieć propozycję miejsca na sesję?
Odpowiedź brzmi nie. Fotograf ślubny, profesjonalnie zajmujący się sesjami ślubnymi dysponuje szeregiem sprawdzonych miejsc plenerowych, które składają się na jego warsztat. Mogą to być miejsca w rejonie w jakim prowadzi swoją działalność choć nie tylko. Część fotografów bez problemu może zaproponować miejsce na sesję w odleglejszej lokalizacji , np. w górach lub nad morzem, czy też sesję zagraniczną.

Czy należy ustalić dokładne miejsce sesji podczas podpisywania umowy?
Jeżeli nie mamy zaplanowanego konkretnego miejsca na sesję, warto ten wybór pozostawić bliżej daty ślubu. Wybór konkretnego miejsca ściśle związany jest z kilkoma elementami: porą roku, aktualną pogodą oraz przewidzianą stylistyką i atmosferą sesji. Pogoda w tym wypadku jest niezwykle zmiennym czynnikiem i najlepiej tą decyzję pozostawić fotografowi.

Co jeśli będzie brzydka pogoda w dniu sesji?
Tak jak wspomniałem w poprzedniej odpowiedzi, jeżeli wybór miejsca pozostawimy fotografowi, będzie on mógł dostosować porę dnia i miejsce sesji do panujących warunków. Jedno miejsce nadaje się do sesji przy zachodzie słońca inne w pochmurne dni. Kiedy warunki atmosferyczne całkowicie uniemożliwiają przeprowadzenie sesji, wówczas sesję trzeba przełożyć na inny termin.

Jaka pora roku jest najlepsza na sesję zdjęciową?
Większość roku sprzyja zdjęciom plenerowym. Właściwie już od połowy kwietnia do połowy października można śmiało wychodzi w plener. Sytuacja komplikuje się w okresie od listopada do końca marca kiedy to obowiązuje czas zimowy, dzień jest krótki a pogoda dość niesprzyjająca. Trafienie w słoneczny dzień jest trudne choć możliwe. Wymaga większej wytrwałości i cierpliwości a efekty zimowej sesji ślubnej mogą to wynagrodzić.

Jak należy przygotować się do sesji zdjęciowej?
Nie jest to trudne. Przede wszystkim należy podejść z pozytywnym nastawieniem i bez stresu. Luźna atmosfera i fajne miejsce na pewno pozytywnie wpłyną na samopoczucie.

Ile czasu trwa sesja?
Sama sesja, bez wliczenia czasu potrzebnego na dojazd, trwa od min. 2 do 4 godzin.

O jakiej porze dnia odbywa się sesja?
Zazwyczaj jest to popołudnie, dokładne godziny uzależnione są od pory roku.


Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą fotografa ślubnego, mają pytania do usług, chcą otrzymać cennik, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.


Skontaktuj się z nami:

mailowo na adres: info@fotoikony.com
telefonicznie: +48 782 618 349
lub za pomocą formularza obok

NIP: 4990544705
REGON: 363616843

Znajdziesz nas także na:
Facebooku Twitterze Google + Pinterest Portal weselny

Dane kontaktowe

Tel.: 782618349

mail: info@fotoikony.pl

NIP: 4990544705

Zajrzyj na bloga

www.fotoikony.pl/blog

Poznań, fotograf wesele Studio Fotoikony - fotografia i film ślubny Wesele123.pl Najlepszy w Polsce katalog fotografów ślubnych

© 2014 /// STUDIO FOTOIKONY ///